• بنیاد توسعه کسب و کار دانشگاه علم و فرهنگ
  • 021-44252048
شما این محصولات را انتخاب کرده‌اید
به منظور فراهم آوردن زمینه همکاری‌های سازنده برای توسعه فن آوری و نوآوری در حوزه علوم و فن آوری‌های نرم و صنایع فرهنگی و ایجاد مشارکت و بهره‌گیری از توانایی‌های علمی، فرهنگی، آموزشی و تحقیقاتی جهاد دانشگاهی، تفاهم‌نامه همکاری میان کمیته امداد امام خمینی (ره) و جهاددانشگاهی امروز 7 خرداد منعقد شد.

به گزارش پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی، به منظور فراهم آوردن زمینه همکاری‌های سازنده برای توسعه فناوری و نوآوری در حوزه علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی و ایجاد مشارکت و بهره‌گیری از توانایی‌های علمی، فرهنگی، آموزشی و تحقیقاتی جهاددانشگاهی، تفاهم‌نامه همکاری بین سیدمرتضی بختیاری رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) و دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی منعقد شد.

دکتر حمید رضا طیبی رئیس جهاددانشگاهی در مراسم امضای این تفاهم نامه که امروز در پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی برگزار شد، گفت: فن آوری ‌های نرم و صنایع فرهنگی در همه کشورها نقش مهم و سازنده ای را ایفا می کنند.

وی افزود: ایران ذاتا یک کشور فرهنگی و هنری است و مردمی با استعدادی دارد که می تواند در این حوزه ها به خوبی بدرخشد.

رئیس جهاد دانشگاهی اظهارداشت: با امضای این تفاهم نامه قصد داریم همه توانمندی های جهاد دانشگاهی را از طریق مدیریت پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی در خدمت ارتقای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، جامعه هدف کمیته امداد قرار دهیم.

وی بیان کرد: در حوزه اشتغال و تجاری سازی ما علاوه بر پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی، دارای دو پارک دیگر در استان های البرز و کرمانشاه هستیم. همچنین جهاد دانشگاهی 23 مرکز رشد و 25 مرکز منش،2 دانشگاه، 6 موسسه آموزش عالی، 3 مرکز علمی و کاربردی و 159 مرکز آموزش کوتاه مدت دارد.

رئیس جهاد دانشگاهی گفت: اکنون تجربه بسیار ارزنده ای نیز در زمینه اشتغال خانگی داریم و قراردادهای بزرگی با وزارت تعاون و امور اجتماعی زنان آغاز کرده ایم. در حوزه پژوهش و فناوری نیز امکانات بسیار خوبی داریم. اکنون 126گروه پژوهشی در مراکز خدمات تخصصی،پژوهشکده ها و پژوهشگاه ها داریم که توانمندی های این مراکز می توانند در خدمت کمیته امداد قرار گیرند.

به گفته وی، در حوزه فرهنگی نیز دارای سه خبرگزاری ایسنا (اجتماعی و سیاسی)، ایکنا (قرآنی و فرهنگی) و سیناپرس (علمی و فناورانه) هستیم. مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران و سازمان انتشارات جهاددانشگاهی هم می توانند در خدمت اهداف مشترکی باشند که در این تفاهم‌نامه به آنها اشاره شده است.